Organy Spółki

Zarząd

Związany a branżą private equity/venure capital od 1997 roku, pracował m.in. dla Enterprise Investors, AIB WBK Fund Management, czy też KBC Private Equity. Brał udział na wszystkich etapach procesu inwestycyjnego: począwszy od wyszukiwania i analiz projektów inwestycyjnych, poprzez uzgodnienie wyceny oraz warunków inwestycji, due diligence, koordynację procesu prawnego przeprowadzenia inwestycji, do w końcu nadzoru właścicielskiego nad spółkami portfelowymi i przeprowadzał też wyjścia funduszy z inwestycji.

Ostatnio prowadził działalność doradczą corporate finance doprowadzając do transakcji zbycia pakietu akcji w spółce medycznej dla funduszu private equity czy też doradzał projektom z branży odnawialnych energii w poszukiwaniu inwestorów.

Przed przygodą z private equity, Daniel Kawoń przez 4 lata piastował różne stanowiska o rosnącej odpowiedzialności w audycie (Arthur Andersen) oraz księgowości i finansach (Suzuki Motor Poland oraz Fosroc Poland).

 

Rada Nadzorcza

Artur Pustelnik jest związany z Bankiem Gospodarstwa Krajowego od 2008r. Obecnie zajmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego w pionie ryzyka. Wcześniej kierował Departamentem Ryzyka Finansowego. Z sektorem bankowym związany od blisko 20 lat. Doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w obszarze ryzyka zdobywał w PKO Banku Polskim oraz Deutsche Bank Polska.
Ukończył studia wyższe na Wydziale Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada certyfikat „Professional Risk Manager” nadawany przez Professional Risk Managers' International Association (PRMIA). Jest członkiem  tego stowarzyszenia.
Marcin Obroniecki jest doradcą w Gabinecie Politycznym Ministra Rozwoju. W latach 2012-2015 pracował w Banku Zachodnim WBK w Biurze Analiz Rynkowych, gdzie był odpowiedzialny za analizę otoczenia rynkowego oraz społeczno-politycznego na potrzeby zarządu i rady nadzorczej Banku. W 2015 roku był członkiem zarządu i współtwórcą portalu DobryPrad.pl, porównywarki ofert energetycznych. Marcin Obroniecki ukończył finanse na Sciences Po Paris i w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest autorem kilku publikacji naukowych na temat inwestycji państwowych funduszy majątkowych (ang. sovereign wealth funds).

 

Aktualności

11.06.2018
Smart 55 spółka z portfela funduszu Meta Ventures wygrała konkurs Start.up.press organizowany przez Polska Press. Gratulujemy. Smart 55 to platforma marketingowa pozwala na oferowanie natywnych i kontekstowych reklam z poziomu zdjęcia lub filmu opublikowanego w internecie.
04.06.2018
13-14 czerwca 2018 r. KFK weźmie udział w konferencji Impact’18, która odbędzie się w Krakowie. Spółkę reprezentować będzie Andrzej Sałasiński – Członek Zarządu, przedstawiciele funduszy Meta Ventures oraz Experior Venture Fund, jak również spółki portfelowe, tj. InMotion, Aisens, Surge Cloud, XTRF, DrOmnibus i New Byte Order (Luna) finansowane ze środków szwajcarskich. Podczas wydarzenia będziecie Państwo mogli spotkać również przedstawicieli spółek The Batteries oraz Cosmose.
30.05.2018
Jeden z naszych funduszy – Inovo – został laureatem nagrody PSIK dla najlepszej firmy zarządzającej venture capital jak również został najlepiej ocenionym funduszem przez środowisko startupów w Polsce w raporcie przygotowanym przez Start-up Poland. Gratulujemy! Więcej informacji na stronie: https://psik.org.pl/pl/aktualnosci-dane/wiadomosci-psik/2932-znamy-laureatow-nagrod-psik

 

Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www